Späť

Registračná pokladňa u lekára

Pridal: Pridané: 24.2.2018 21:15:00 Počet zobrazení: 554

24 Február 2018

Nesúvisí s handmade, ale s našim životom áno

Zákon určil povinnosť evidovať príjem hotovosti prostredníctvom registračnej pokladne aj lekárom.
Ako sa to podarilo niektorým ( nemám prehľad koľkým ) lekárom obísť ?
Jednoducho po "starom ". Po "starom" sme veľa služieb, poplatkov platili len na pošte prostredníctvom poštovej poukážky, jednoducho povedané šekom.
Požiadal som našu lekárku o potvrdenie k žiadosti na absolvovanie kurzu obsluhy vysokozdvižných vozíkov. Vedel som, že to nebude zadarmo, preto som po jej informácii, že za potvrdenie budem platiť vytiahol peňaženku.
Vtedy ma lekárka upozornila, že nebudem platiť v hotovosti, pretože ona hotovosť neprijíma. Aký pokrok, pomyslel som si v tej chvíli. Asi budem platiť kartou. Hneď ako som uvidel v rukách sestričky otvorený fascikel s poštovými poukážkami bolo mi jasné, že o tom pokroku som na chvíľu premýšľal len ja.
Lekárka sa nebude zaťažovať byrokraciou, ktorú na ňu pripravil "štát". Nechá to jednoducho na nás, na občanov, ktorí niečo potrebujú. Nech sa starajú.
Sestrička mi čiastočne vyplnila poštovú poukážku s údajmi lekárky a sumou 5,00 € ( číslom aj slovom ) a lekárka ma poučila o tom, že poukážku mám zaplatiť na pošte. Už som bol predstavou na ceste na poštu v našom okresnom meste, spomenul som si na zázračný elektronický systém pošty na prideľovanie poradia a vedel som, že kým sa k lekárke vrátim s dokladom o zaplatení požadovanej sumy uplynie najmenej hodina.
No lekárka ma aspoň trochu príjemne prekvapila. Asi preto, že sa poznáme dlhé roky dala mi spolu so šekom aj požadované potvrdenie s potrebnou pečiatkou a podpisom. Ďakujem za dôveru.
Neviem si však predstaviť aké nadšenie z platby šekom prejaví mamička s dieťaťom, invalidná osoba, staršia osoba.
Naši poslanci schválili novelizáciu zákona o požívaní registračnej pokladnice a verili, že rozšírením okruhu povinných subjektov na používanie registračnej pokladnice prinútia pokladnicu požívať všetkých, ktorí prijímajú za svoje služby hotovosť. Neprinútili. Nerátali s tým, že Slováci sú šikovní a aj tí študovaní. A tak zase všetko zariadi občan, ktorý potrebuje súrne niečo, niečo, čo opäť vymyslel len "štát".
Povedané slovami Šmolka Dudroša : "Nemám rád byrokraciu".

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info